Elmalı Kek

Elmalı kek, elmalı kurabiye ve elmalı tart tarifleri bugünlerde sıkça aranıyordur herhalde, şimdi elma zamanı.. Kek katının içinde  mis kokulu yumuşak elma dilimleri olan bu nefis keki, arkadaşım Filiz in sitesinde görünce mutlaka denemeliyim demiştim 🙂 iyi ki denemişim, bir çırpıda biten, ikram ettiğim arkadaşlarım tarafından da çok beğenilen üstelik kolay mı kolay bir elmalı kek tarifimiz var artık …

Devamını Oku

Elmalı Tart Ve Güzel Bir Buluşma

 

Oldukça hareketli, ziyaretler ve misafirler ile dolu geçen bir hafta nedeniyle tariflerim aksadı, arkadaşlarımı ziyaret edemedim, affınıza sığınıyorum 🙁

Dün gelen özel misafirlerim için yaptığım elmalı tart tarifini paylaşmak istiyorum şimdi. Daha önce bezeli elmalı tart olarak benzer bir tarifi paylaşmıştım.Ara katında kullandığım tarçınlı ve cevizli elma karışımı yerine farklı meyveler de kullanılabilir.

Devamını Oku

Bezeli Elmalı Tart

 

       Henüz beze yapmayı öğrenmediyseniz, bu tart vesilesi ile şimdi tam sırasıdır… Birçok tarifte kullanabilir, çocuklar için çok güzel sürprizler hazırlayabilirsiniz.

        Bu tarifteki püf noktalardan bahsedersek; bütün olarak düşündüğümüzde kolay bir tarif, vaktinizin bol olduğu bir günde denemenizi öneririm. Tart hamurunu bu kez bütün kurallarına uyarak hazırladım ve pişirdim, gerçekten harika oldu. Hamurun püf noktası, bütün malzemeleri soğuk kullanmak, hatta hamuru bu nedenle robotta yapıyorum. Tereyağın yumuşamasına asla izin vermiyorum.

Devamını Oku