İşte Bizim Zihniyetimiz

         Canımız Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem),  yüzyıllarca önce bakın ne yapmıştı:

         Bir gün Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) ve Sahabeleri bir duvarın üzerinde oturuyorlardı. O sırada yoldan bir cenaze geçiyordu defnetmeye götürülen.

         Cenazeyi gören Gül Sultan (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) ayağa kalktı ve adeta saygı duruşunda cenazenin geçmesini bekledi. Bunu gören Sahabe Efendilerimiz çok şaşırdılar ama ses etmediler. Onlar da kalkıp beklediler.

         Efendiler Efendisi (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) böyle yapıyorsa elbette bir bildiği vardı. Cenaze geçtikten sonra meraklarına daha fazla dayanamayan Sahabeler sorarlar:

         “Ya RasulAllah, ayağa kalktın ama o cenaze bir Yahudi’ye aitti”. Bunu Efendiler Efendisi bilmez mi, elbette O da bilmekteydi. Ve cevap müthiştir, işte İslam’ın güzelliği:

         “Ama insandı!”

         Bizim güzel ve Hak dinimiz insana insandır diye değer veriyor, Sevgili Rehberimiz davranışı ile bize örnek oluyor.

        Birkaç gün önce yaşanan üzücü olaylarda masum askerlerimiz ve İslamın güzelliğini en güzel şekilde temsil eden Kardeşlerimiz ( inş.)  şehid oldu, yaralandı ve kötü muamelelere maruz kaldı. Onlar nasıl güzel karakterlerini sergilemişlerse, karşı taraf da karakterini sergiledi.

        Sevgili Cahide ciğim ve diğer arkadaşlar hassasiyetlerini çok güzel ifade ettiler, insan olarak onlara katılmamak mümkün değil. Yukarıdaki hadis i şerifi bize tekrar hatırlatan sevgili Aslıhan a da çok teşekkürler…

Bir yorum

  • Minecim kaçgündür herkes gibi benimde keyfim yoktu hele burada türk kanalımız olmadığından int. sitelerinden videolar aramaktan son gelişme haberleri armaktan hicbirşeye vakit bulamadım.Rabim ümmeti Muhammede birlik selamet versin.

    Cuma vakti yeğenlerime, cahidemin cocuklarına, senin evlatlarına bütün SBS ye gireceklere Kuran okuduk inşallah rabbim emeklerinizin karşılığını hayrlısıyla gönlünüze göre versin canım, merak ettim nasıl geçmiş diye?

Bir cevap yazın