Okullar Açıldı

 

 

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bugünkü yazımın yemek tarifi ile ilgisi yok. Bu benim tarzım değil aslında, ben yemek tarifleri, pasta tarifleri paylaşmayı bunlarla ilgili mutfak maceralarını yazmayı seviyorum.

Ne var ki, 2-3 gündür benim duygularımı paylaşan binlerce anne gibi evin boşluğuna alışmaya çalışıyorum. Tarif paylaşmak bir yana yemek yapmak bile canım istemiyor dersem abartmış olmam.

Kim bilir kaç anne şimdiye kadar hiç ayrılmadığı yavrusunu başka şehre okula uğurladı. Çocukların iyi eğitimi için ayrılığı göze aldı. Babaannem anılarında bahseder; babamı okumaya İstanbul a gönderdiğinde, oğlu soğuk odada yatıyor diye o da evin soğuk odasında yatarmış, annelik böyle bir şey işte…

Bir taraftan ayrılık zor gibi görünse de diğer taraftan baktığımızda, özgüveni olan, akıllı, hoşgörülü, hedeflerine doğru emin adımlarla ilerleyen binlerce genç yetişiyor. Hatta evde veremediğimiz disiplini, terbiyeyi okulda abilerinden, öğretmenlerinden alıyor.

İnşaallah bu eğitim öğretim yılı hepimiz için hayırlı olsun, sağlıkla ve başarı sonuçlarla yavrularımız evlerine dönsün…

4 yorum

 • Canim benim Allah kavustursun,
  insaAllah egitimlerini tamamladiklarinda bu gunleri gulumseyerek hatirlarsiniz,
  hayirli bir donem olur insaAllah butun yavrular için,
  sevgiyle kal canim…

 • Mineciğim Allah kavuştursun. Kendimi senin yerine koyunca bende çok üzüldüm:(
  Seninkiler ve bütün çocuklarımız için hayırlı başarılı bir okul dönemi olsun inşaallah. Hayırlı cumalar

 • Ablacım Allah kavuştursun. Kendileri de yeni filizleri yetiştiren birer çiçek olduklarında, zannederim bu özlemli günlerini unutursun.

 • Mine`cim ge,mi. olsunmu demem laz;m bilmiyorum/ Rabbim kavu.tursun zor/ Bende geçen sene yaşadım bu sıkıntıyı ve her kış ve yaz tatilinde 10 15 günlük bu özlemi yaşayacagız. Zor geliyor bogazından lokma geşmiyor bazen ne yiyor nasil diye.
  Bu kadar özleme dayan biiriz ama merak ediyorum evlenip gidince ne yapacagız Mine`cim . Seni bilmem ama bana en zor geln kısmı bu. Demek kaynanalar o yüzden sevmiyormuş gelinleri..))
  Hayırlısı inşallah…

Bir cevap yazın