Yavru Kedi

 

yavru kedi

Geçen gece marketten eve dönerken minicik bir yavru kedi yolumuza çıktı. Zayıflıktan ve bakımsızlıktan kemikleri dışarı fırlamış neredeyse, kahverengili tüyleri kirli ve daha annesinin yanından ayrılamayacak, kendi başının çaresine bakamayacak kadar küçük ve kimsesiz. Bir avuç bişey..

Bahçede bir iki tane anne kedi ve yine birkaç tane yavru kedi var, oradan biliyorum. Bizim Tekir Hanım; bu yıl doğan iki yavrusunu bizden bile saklayarak depoda büyütmüştü ve yanlarından da hiç ayrılmamıştı. Yavruların gözleri açılıp, depoda etrafı keşfe çıkmaya başladıktan sonra bile bizden kaçmaya devam ettiler. Bulduğumuz yavru kedi ise tam aksine yanımıza geldi ve yalvarır gibi miyavladı. Annesinin olmadığına hükmedip yanımıza aldık. Evde verdiğim sütü büyük bir iştahla yedi ve o gece olaysız geçti.

Ertesi sabah, Tekir Hanımı kucağımıza alıp severken, bir yandan da yavru kediyi yanına getirdik. Tekir yavru kedinin sütannesi olduğunu 🙂 Baştan pek anlamadı çünkü başını sevip okşuyorduk ve emzirdiği yavrunun kendi yavrusu olduğunu görmüyordu. Fark edince hemen yavruya kızarak kalktı…

Özellikle kız kardeşim, sabırla denemeye devam etti. Bu arada Miniş ismini verdiğimiz yavruyu da yıkayıp temizleyerek ve besleyerek özel bir bakım yaptık.

Aradan 3-5 gün geçtikten sonra gördük ki, Tekir Hanım, hem miniş i emziriyor hem de onu yalayarak seviyor 🙂 Tekirin artık kocaman olan yavruları da minişe dostça davranıyor.

Sizi bilmem ama bu olaya şahit olduktan sonra kedilere (hayvanlara) olan sevgim bir kat daha arttı.

 yavru kedi

6 yorum

 • Jibek ciğim,
  Miniş hepimizin maskotu gibi oldu. Bir an önce büyümesini istiyoruz 🙂 Bazen hayr ve sevap kazanma kapıları ardına kadar açılır da fırsatlar bizim ayağımıza kadar gelir. Marifet, onları hissedip değerlendirebilmekte…Sevgiler…

 • Mineciğim,
  yeni yavrucuğun hayrlı olsun 🙂 kedilere karşı mesafeli olsamda okurken kucağıma alıp sevesim geldi 🙂
  Allah’ın ismi celilleri ne de güzel tezahür etmiş, El-Hafiz cc. yarattıkları her canlıyı nasılda koruyup gözetiyor. Er-Rezzak cc. senin aracılığınla rızıklandırmış ne mutlu sana ki, anne şefkati ve merhametiyle hayr işlemen için kapılar açmış, kabul buyursun inşallah.
  sevgimle O’na emanet ol.

 • Sevde ciğim,

  Canım, seni görmek ne güzel burada:) Güzel yorumların ve ziyaretin için çok teşekkürler 🙂 Yusuf Talha nın tatlı yanaklarından öperim. AEO Sevgilerimle…

 • Canım ablam benim hızla ilerliyorsun maşALLAH…
  Biber kızartması konu içindeki detaylara bayıldım…,

  Kocamannnnn muck 🙂

 • Sevgili Aslı,
  Ailecek hayvanları severiz, miniş şimdiden küçük oğlumun kedisi oldu diyebilirim:)Hayvanlar ve özellikle kediler İnsana pozitif enerji veriyorlar, çok güzel arkadaşlık ediyorlar ve evdeki kalan yiyecekler hiç israf olmuyor 🙂
  Bu arada eşim de veteriner hekim:)))
  Sevgilerimle…

 • Hayvanlar arasındaki bu iletişime bayılıyorum… Nasıl da kabul etmiş sevgili Miniş’i… Ama miniş’te sevilmeyecek gibi değil..
  Sevgiler…

Bir cevap yazın